System AIRnet
Sprężone powietrze jest jednym z najczęściej wykorzystywanych medium do zasilania i obsługi maszyn i urządzeń, a także do wspierania procesów przemysłowych. Wykorzystywane jest w takich branżach jak produkcja, motoryzacja, stolarstwo, farmacja i wiele innych.
System AIRnet - co to jest?
Za wytwarzanie sprężonego powietrza odpowiedzialny jest układ odpowiednio dobranych urządzeń tj. sprężarki, osuszacze, filtry, natomiast aby rozprowadzić sprężone powietrze należy zbudować instalację.
Sprawdzonym, trwałym, dającym wiele możliwości jest system AIRnet. Jest on przeznaczony do budowy sieci instalacji sprężonego powietrza, azotu bądź próżni.
AIRnet to system aluminiowych rur pokrytych powłoką galwaniczną oraz z szeroka gama złączy polimerowo aluminiowych. Dzięki zastosowanej technologii AIRnet zapewnia najniższe spadki ciśnienia w układzie instalacji.
Dzięki zastosowanemu aluminium cała konstrukcja jest lekka jednak odporna na działanie czynników takich jak temperatura, woda czy olej. Dzięki czemu system ten nie wymaga dużych nakładów konserwacyjnych. Ponadto charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z innymi systemami.
System AIRnet - zakres średnic
Szeroki zakres średnic od DN20 do DN158 pozwala na montaż sieci sprężonego powietrza dobrany według zapotrzebowania klienta.
Atutem tego systemu jest wiele rozwiązań przejść redukcyjnych na mniejsze średnice bądź gwinty. Ponadto najwyższej jakości technologia uszczelnień zastosowanych w elementach montażowych gwarantuje długotrwałą szczelność i wydajność instalacji.
Montaż systemu AIRnet
Skręcany system AIRnet posiada wygodne rozwiązanie montażu, które jest szybkie i proste. Złącza posiadają oznaczenia wskaźnika momentu dokręcenia, co gwarantuje poprawny montaż każdego połączenia.
Niewątpliwym atutem systemu AIRnet jest możliwość przebudowy lub rozbudowy sieci instalacji według zmieniających się potrzeb klienta z możliwością ponownego wykorzystania złączy. Jest to możliwe, ponieważ złącza są wielokrotnego użytku, czyli mają możliwość ponownego skręcania.
Różnorodna gama złączy umożliwia wielorakie możliwości wykonania kompletnego układu instalacji. AIRnet zapewnia standardowe złącza tj. złącza proste, kolana czy trójniki, ale także oferuje złącza nyplowe, złącza i trójniki redukcyjne oraz szybkie odejścia również w dużych średnicach.
System AIRnet - dane techniczne
- Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 16 bar, natomiast ograniczony poziom próżni to 0,13 bar ciśnienie bezwzględne
- Zakres temperatury pracy to: -20 - +80°C
- Najniższy dopuszczalny punkt rosy to -70°C
- Gwarancja AIRnet obejmuje 10 lat użytkowania.
System AIRnet - certyfikaty
AIRnet posiada deklaracje, certyfikaty:
- Deklaracja zgodności CE
- Galvanic Compatibility
- Atest PZH
- Atest higieniczny
- Certyfikat ISO 8573-1
- Certyfikat ISO 8573_Oil vapor
- Certificat Lloyds_ICD PF D20-D50_Article
- Certyfikat AIRnet klasa „0”
- Certyfikat AIRnet silicone_free